1. pl
 2. en

Zadzwoń do nas

(+48) 503-649-582

Napisz do nas

drewpal2@o2.pl

16 November 2021

Przemoc domowa – jak prawnik może pomóc?

Przemoc domowa to poważna sprawa i rzadko wygląda tak, jak w większości filmów i programów telewizyjnych. Maltretowanie często zaczyna się drobno i nasila, gdy sprawca wywiera coraz większą kontrolę nad życiem ofiary. Ofiary często czują się uwięzione w swojej sytuacji z powodów takich jak troska o dobro dzieci, brak dostępu do pieniędzy i innych zasobów oraz strach przed gorszym nadużyciem i przemocą, jeśli spróbują odejść.

Bez względu na to, jak zła pogorszyła się Twoja sytuacja, istnieje wyjście, a doświadczony prawnik może pomóc Ci zrobić pierwszy krok.

W tym artykule omówimy, w jaki sposób prawo Karoliny Północnej traktuje przemoc domową i wyjaśnimy, w jaki sposób prawnik może pomóc, jeśli Ty lub ktoś, kogo kochasz, cierpi z powodu przemocy domowej.
 

Przemoc domowa to czyn przestępczy, który niesie za sobą poważne konsekwencje. Oskarżenia i oskarżenia o przemoc w rodzinie mogą zrujnować karierę i związki danej osoby oraz odebrać jej wolność, dlatego każdy zarzut przemocy w rodzinie należy traktować poważnie i dokładnie zbadać.

Organizacje wspierające ofiary przemocy domowej podniosły świadomość różnych rodzajów nadużyć, które często towarzyszą przemocy fizycznej lub groźbie jej użycia, a ofiary mają teraz więcej zasobów niż kiedykolwiek.

 

Jednak jednym z efektów tej zwiększonej świadomości jest to, że ludzie czasami utożsamiają akty takie jak przemoc werbalna i nadużycia finansowe (przejmowanie finansów ofiary w celu sprawowania kontroli) z przemocą domową. Tego rodzaju nadużycia często towarzyszą przemocy domowej i mogą wyrządzić wiele szkód. Jednak przemoc werbalna i inne zachowania kontrolne same w sobie niekoniecznie spełniają definicję przemocy domowej zgodnie z prawem Karoliny Północnej.

 

Zgodnie z prawem w Północnej Karolinie przemoc domowa ma miejsce, gdy ktoś pozostaje w osobistej relacji z inną osobą i popełnia jeden z następujących czynów przeciwko tej osobie lub jej dziecku:

 

 • Celowe powodowanie obrażeń ciała lub próby uczynienia tego
 • Popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa seksualnego, w tym gwałtu
 • Grożenie poważnym uszkodzeniem ciała lub tworzenie strachu przed taką krzywdą
 • Angażowanie się w molestowanie do tego stopnia, że ​​powoduje ono znaczny stres emocjonalny

 

Należy zauważyć, że podczas gdy definicja przemocy domowej w Karolinie Północnej koncentruje się na aktach przemocy fizycznej, akty niefizyczne również mogą spełniać tę definicję, zwłaszcza jeśli stwarzają znaczne zagrożenie lub strach przed przemocą fizyczną.

 

Przemoc w rodzinie wymaga istnienia osobistej relacji między sprawcą a ofiarą. Karolina Północna uważa relację za osobistą, gdy zaangażowane osoby:

 

 • są obecnymi lub byłymi małżonkami?
 • Jesteś obecnie w związku uczuciowym lub w przeszłości?
 • Obecnie mieszkasz razem lub mieszkałeś w przeszłości
 • Są spokrewnieni jako rodzic i dziecko lub jako dziadek i wnuczek
 • Mieć wspólne dziecko
 • są członkami tego samego gospodarstwa domowego lub byli w tym samym czasie

Przeczytaj także:

29 March 2024
Domyślna treść artykułu. W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc
16 November 2021
Spośród wszystkich wyborów, jakich dokonujesz przy zakładaniu firmy, jednym z najważniejszych jest rodzaj struktury prawnej,
16 November 2021
Przemoc domowa to poważna sprawa i rzadko wygląda tak, jak w większości filmów i programów
16 November 2021
Domyślna treść artykułu. W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc

Drew Pal 2

Firma Drew-Pal oferuje skup i sprzedaż palet, ich naprawę oraz usługi transportowe. Gwarantujemy wysoką jakość i profesjonalizm. Zapraszamy do współpracy.